Pokaz ratownictwa/imprezy integracyjne

POKAZY PIERWSZEJ POMOCY i RATOWNICTWA

Oferujemy Państwu przeprowadzenie pokazów z zakresu udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego (lub drogowego) podczas spotkań, wydarzeń, happeningów, uroczystości i imprez integracyjnych.

Nasza oferta składa się z 3 części, które można ze sobą łączyć lub wybrać te, które Państwa najbardziej zainteresują:
  • Stanowisko edukacyjne – to najbardziej poszukiwana przez klientów usługa, której celem jest wystawienie stanowiska edukacyjnego ze sprzętem dydaktycznym (fantomy, AED, sprzęt ratunkowy), na którym uczestnicy wydarzenia mogą pod okiem doświadczonych ratowników przećwiczyć podstawowe algorytmy udzielania pomocy „w pigułce”

  • Pokaz udzielania pierwszej pomocy – jest to widowisko, w którym instruktor (insynuujący przechodnia) pokazuje zebranym, jak zachować się w danym wypadku. Drugi z instruktorów omawia z wykorzystaniem nagłośnienia lub bez krok po kroku wykonywane czynności przez świadka zdarzenia. Pokazy można wykonywać cyklicznie w określonych ramach czasowych

  • Pokaz ratownictwa medycznego lub drogowego - to wysoce wyspecjalizowany pokaz postępowania oraz wdrożenia w życie procedur w zakresie ratownictwa medycznego/drogowego. Pokaz realizuje Zespół Ratownictwa Medycznego (opcjonalnie z udziałem straży pożarnej) z wykorzystaniem sprzętu ratowniczego stosując procedury medycznych czynności ratunkowych. Zdarzenie omawia instruktor tłumacząc zgromadzonym, jakie czynności wykonują poszczególni członkowie zespołu oraz w jakim celu. Jest to widowisko z charakteryzacją, użyciem ambulansu, specjalistycznego sprzętu oraz przedstawieniem realizmu wydarzenia.


IMPREZY INTEGRACYJNE O CHARAKTERZE RATOWNICZYM

Zachęcamy firmy, które zainteresowane są przeżyciem ciekawej przygody do skorzystania z oferty integracyjnej o charakterze ratowniczym. Przykładowe programy:

- „Akcja Poszukiwawcza” z użyciem specjalistycznego sprzętu
- Paintballowe wojny z wykorzystaniem akcji ratunkowej
- „Rozbitkowie” – działania grup w masowym zdarzeniu

Te niecodzienne zajęcia programowe to ciężka praca ludzi odpowiedzialnych za zdrowie i życie wielu istot. Poczuj się jednym z nich. Odnajdź swoje słabości, pokonaj lęk i stres, poprowadź drużynę do zwycięstwa. To nie tylko świetna zabawa, to także nauka współpracy, odpowiedzialności, podejmowania trudnych decyzji.

Do realizacji imprez wykorzystujemy profesjonalny sprzęt ratowniczy i jednostki tj. straż pożarną, samochody terenowe, quady, liny, namioty ratownicze, gps-y, deski ortopedyczne, kołnierze, torby ratunkowe, apteczki, skutery śnieżne, ambulanse, zestawy paintballowe, sztuczną krew i zestawy charakteryzacyjne, materiały pirotechniczne, pojazdy gąsienicowe. Współpracujemy ze specjalistami w zakresie alpinistyki, ratownictwa górskiego, wodnego, pożarnictwa, sportów ekstermalnych i survivalu, technik wojskowych i policyjnych oraz wieloma innymi.